شهدای دانشگاه
نظر سنجی
به نظر شما ایثارگران به کدام خدمات بیشتر نیازدارند؟
 

دولت

1395-6-8

مديران و مسوولان معاونت فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، همزمان با هفته دولت، با خانواده معظم شهيد دکتر "سيد محمدابراهيم فقيهي" ديدار کردند.

به گزارش "وب دا" در شیراز، معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شيراز در اين باره گفت: با توجه به ارزش والا و مقام معنوي خانواده معظم شهدا و و نقش بسيار ارزنده اي كه خانواده بزرگوار اين عزيزان در انتشار ارزش هاي دوران دفاع مقدس ايفا مي کنند، ارج نهادن و توجه به اين بزرگواران، از اهميت بالايي برخوردار است.

alt

دكتر "كوروش عزيزي" ادامه داد: شهيد فقيهي يكي از افتخارات به ياد ماندني جامعه پزشكي كشور، دانشگاه علوم پزشكي شيراز و يكي از شهداي هميشه جاويد تاريخ ايران اسلامي باقي خواهند ماند و منش و روش اين شهيد بزرگوار، مي تواند الگويي براي جوانان اين مرز و بوم باشد.

او با اشاره به اين موضوع كه كشور ما خود، يكي از بزرگترين قربانيان تروريسم در جهان است، گفت: ديدار با خانواده معظم شهيد دكتر فقيهي، در آستانه سالروز شهادت شهيدان رجايي و باهنر به دست منافقان كوردل، اتفاقي بود كه از سوی واحد شاهد و ايثارگر معاونت فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه برنامه ريزي شده بود و از اين بابت از اين عزيزان تشكر مي كنم.

در اين ديدار، معاون فرهنگي و امور دانشجويي دانشگاه علوم پزشكي شيراز، لوح تقدير و يادبودي را به همسر شهيد فقيهي تقديم کرد.

alt

دکتر عزيزي خطاب به همسر شهيد دکتر فقيهی، گفت: شما همسران شهدا، بار عظيمي از مسووليت را بر دوش داشته ايد و چه پيش از شهادت همسران خود و چه بعد از آن، اين بزرگواري هاي شما ادامه يافت و گواه موفقيت و پيروزي شما در اين راه سخت، تربيت و پرورش فرزندان برومند و مومن مي است كه تقديم جامعه داشته ايد.

سيد "علي اكبر فقيهي" فرزند شهيد فقيهي هم در این دیدار با ذكر خاطراتي از تلاش هاي شبانه روزي شهيد فقیهی، به طور ويژه به تلاش هاي شبانه روزي و خستگي ناپذير پدر، در روزهاي آغازين دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در همان چند ماه نخست آغاز جنگ، شهيد فقيهي، براي مداواي مجروحان، پنج بار به جبهه هاي جنوب كشور عزيمت کردند.

شهيد دكتر "سيد محمدابراهيم فقيهي"، يكي از دانش آموختگان و پزشكان دانشگاه علوم پزشكي شيراز، از سال هاي دانشجويي به مبارزات خود عليه حكومت ستم شاهي اقدام کرد و بارها از سوی دستگاه امنيتي حكومت سابق ايران دستگير و شكنجه شد.

alt

او پس از پيروزي انقلاب اسلامي با تلاشي مضاعف به فعاليت هاي خود در زمينه خدمت رساني به مردم و جبهه هاي نبرد ادامه داد و در مهر ماه 1360، در هنگام خروج از منزل خويش، از سوی منافقان كوردل، ترور شد و جام شهادت را سر كشيد.

پایان

"شهادت برای شهدا سعادت است و چه افتخاری بالاتر از این که ایشان در خانه خدا، دعوت حق را لبیک گویند."

  6D17FMCTEe

لینکهای مهم
آگهی
آگهی
اوقات شرعی

آمار بازدید کنندگان
mod_vvisit_counterامروز18
mod_vvisit_counterدیروز20
mod_vvisit_counterاین هفته171
mod_vvisit_counterهفته گذشته181
mod_vvisit_counterاین ماه395
mod_vvisit_counterماه گذشته790
mod_vvisit_counterکل بازدیدها37308

در 20 دقیقه گذشته : 2
آی پی شما : 107.20.115.174
,
امروز : 25 آذر 1396